O NÁS

PÁR SLOV O BYSTŘICKÝCH JELITECH

Počátkem roku 2019 se dalo dohromady pár chytrých hlav (Tomáš Fridrich, Martin Peca a Ladislav Kalina – duchovní otcové) a nebylo náhodou, že to bylo zrovna v Nové Bystřici, kde začali organizovat „teplákový hokej“. Nápad se rychle ujal, a zanedlouho se začalo tvořit „tvrdé jádro“ dnešních Jelit. Hokej, tenkrát se tomu říkalo plácaná, se hrál bez jakýchkoliv pravidel i bez brankářů. Postupem času se začali objevovat borci, kteří už měli nějaké chrániče a v té době se Jan Kostka rozhodl, že si pořídí brankářskou výstroj a naučí se chytat. Jelikož jsme již na fotce vypadali jako hokejisti, zrodil se nápad založit hokejový tým složený čistě z amatérů, kteří si chtějí nejen zahrát pohodový hokej, ale hlavně zažít týmovou spolupráci a adrenalin hokejových zápasů.

V počátcích týmu jsme hráli v podstatě modelová utkání mezi sebou za účasti hráčů z dnes již konkurenčních klubů a s občasnými návštěvami novobystřických veteránů lední plochy. Časem jsme si domluvili přátelská utkání s týmem HC Vajgar Fans z Jindřichova Hradce hrající Amatérskou hokejovou soutěž (AHS). V létě roku 2020 jsme se rozhodli, že se přihlásíme do hokejové soutěže (AHS), abychom porovnali naše dovednosti na soutěžní úrovni a dali našemu snažení ten pravý sportovní náboj. Protože jsme chtěli zároveň reprezentovat i naše město, rozhodli jsme se pro oficiální název HC Bystřická Jelita. Od roku 2022 jsme za tímto účelem založili spolek HC Bystřická Jelita z.s., což nám umožňuje rozvoj klubu.

Rádi bychom, ve spolupráci s našimi sponzory, navázali na bohatou hokejovou tradici v Nové Bystřici a dali možnost zahrát si hokej klukům, jejichž rodiče nemají sportovní ambici vychovat nového Jardu Jágra a nebo prostě nemají prostředky na financování tohoto nákladného koníčku.

Mimo zápasové aktivity pořádají HC Bystřická Jelita pro rodinné příslušníky, fanoušky a občany Nové Bystřice otevřené tréninky „Bruslíme s Jelity“, kde si s námi může zahrát hokej úplně kdokoliv – malí, velcí, kluci, holky, mladí i staří, prostě každý, kdo má hokejku a brusle 😊. Termíny naleznete vždy na facebookovém profilu klubu.

Zimní stadion Jana Marka

NAŠI SPONZOŘI